Podľa čoho si vybrať obkladača

03.05.2016
Prečítané 559 x

Chcete sa pustiť do obkladania a nie ste si celkom istí, či sa vám to bezchybne podarí? Možno by ste mali zvážiť pomoc profesionálneho obkladača. Ten dokáže ušetriť čas a frustráciu z prípadných chýb. Tak ako v každom povolaní, ani obkladači nie sú všetci ideálni. Ako si teda vybrať takého, ktorý vám nenarobí viac škody ako úžitku?

preview image
Zdroj:Google.com

Spýtajte sa na referencie

Najjednoduchšie je spýtať sa známych a rodiny na ich osobné skúsenosti s obkladačmi. Dobrých robotníkov si ľudia radi navzájom odporúčajú. Pripravte sa na to, že takýto obkladač asi bude rezervovaný na nejakú dobu dopredu, a to je dobré znamenie. Po referencie si môžete zájsť aj do veľko-obchodov s obkladmi. Títo ľudia poznajú mnohých profesionálov. Veľké percento z nich pravdepodobne bude pracovať na komerčných projektoch, no nájdu sa aj takí, ktorí pracujú v domácnostiach.

Skontrolujte si kvalitu ich práce

Vypýtajte si snímky ich predchádzajúcej práce. Jedna zle položená dlaždica je ako päsť na oko. Zamerajte sa na rovnomernosť obkladu, veľkosť škár, zakončenia v rohoch či vhodné zvolenie veľkosti obkladačiek. O profesionalite obkladača vám veľa napovie aj štýl jeho práce. Ak sa hneď pustí do práce, niečo nie je v poriadku. Kvalitný obkladač si musí najskôr zmerať priestor a naplánovať obklad. Začína zvyčajne od stredu, aby uložil skrátené obkladačky do rohov. Ak sú narezané do rôznych tvarov, zbystrite pozornosť.

Cena – najlepší nie sú najlacnejší

Top obkladači nie sú práve najlacnejší, no investícia sa vyplatí. Predstavte si tú prácu, čas, energiu a peniaze, ktorých sa budete musieť vzdať pri nápravách chýb. Nemusíte si vyberať práve najdrahšieho obkladača, ale cena môže byť tiež indikátorom. Pri rozhodovaní sa vždy sústreďte najmä na referencie a kvalitu odvedenej práce.

Vypýtajte si cenovú ponuku

Od obkladača si vypýtajte cenovú ponuku mailom alebo na papieri. Vyhnete sa tak neskorším nedorozumeniam. V cenovej ponuke by mali byť napísané jednotlivé aktivity s uvedením, či ide o cenu s DPH alebo bez DPH. Obkladač by vám ju nemal odmietnuť vystaviť. Vyrozumenie pravidiel na začiatku jednak chráni jeho, ale aj vás.

Položte si niekoľko základných otázok

Pri výbere obkladača by ste si mali uvedomiť, aký máte z neho pocit a či si viete predstaviť, že by zvládol prácu pre vás. Odpovedá na vaše telefonáty, chodí na čas? Myslíte, že chápe vašu predstavu? No a kedže sa to u nás na Slovensku občas stáva, uistite sa, že váš majster nie je počas práce na vašom obklade pod vplyvom alkoholu.

Veríme, že ak sa budete držať našich odporúčaní, nájdete kvalitného človeka. Obkladať môžete vždy aj vo vlastnej réžii, no niekedy výsledok nemusí byť podľa vašich predstáv a v konečnom dôsledku vás vyjde lacnejšie zveriť svoje obklady do rúk profesionála.

mohlo by vás zaujímať

09.01.2019
Prečítané 350 x

Aké skúsenosti majú zákazníci so značkou Levelys?

Sledujete stránku Levelys na Facebooku? Je miestom, kde si viac než 10 000 fanúšikov - profesionálov aj domácich majstrov,...

05.12.2018
Prečítané 2482 x

Vyrovnanie podlahy lepidlom?

Ušetrite si námahu s revolučným systémom Spôsobov, ako vyrovnať podlahu poznáme hneď niekoľko. Vybrať si môžete suchý spôsob, kedy využijete...

07.11.2018
Prečítané 1037 x

Vyberáte mrazuvzdornú dlažbu? 3 tipy, ako nájsť tú najlepšiu

Pri výbere mrazuvzdornej dlažby do exteriéru je potrebné zohľadniť hneď niekoľko faktorov. Dlažba by mala byť vyrobená z kvalitného...