Kedy je čas na novú podlahu?

26.09.2016
Prečítané 536 x

Ak existuje jedna vec, do ktorej sa nám zvyčajne v našom bývaní naozaj nechce investovať peniaze a energiu, tak je to práve podlaha. Hoci esteticky a funkčne je snáď najdôležitejšou súčasťou každej jednej izby, vidina súvisiacich „problémov“ s výmenou nás presvedčí, aby sme tomu dali ešte čas. Lenže čo ak už problémy ignorovať jednoducho nemožno? Toto sú situácie, kedy je nutné zvážiť novú podlahu.

preview image
Zdroj:Google.com

1. Predávate nehnuteľnosť

Ako sme už spomenuli, podlaha má na estetický dojem obrovský vplyv. Investovať do výmeny v nehnuteľnosti, ktorú sa chystáte opustiť, možno nedáva úplne zmysel, no nový a svieži vzhľad vášho domova dokáže narobiť zázraky. Napríklad aj s cenou, za ktorú môžete nehnuteľnosť predať.

2. Podlaha je stará

Áno, aj podlahy starnú. Materiály sa pod vplyvom topánok, nôh a tepla opotrebuvávajú. Výrazným faktorom je aj starnúci dizajn. Pre príjemné oživenie vášho bývania je možno načase skúsiť niečo nové. Čo tak napríklad skúsiť vymeniť parkety za dlaždice?

3. Podlaha je nerovná

Nerovnosť je najčastejši problém práve pri drevených podlahách. Nielen, že je to esteticky nevkusné, vytŕčajúca parketa môže byť obzvlášť extrémne nebezpečná pre deti. Dôvody sa často líšia – drevená podlaha môže byť nekvalitná alebo nesprávne položená. Veľký vplyv má aj voda, vlhkosť a teplota. Skôr či neskôr sa týmto neduhom pri dreve nevyhne asi nikto.

4. Podlaha je špinavá

Výhody dlaždíc a dreva sú v tomto ohľade oproti kobercom nesporné. Koberce sú síce príjemné na dotyk, no jedna malá nehoda s červeným vínom zanechá pamiatku už navždy. Nikto nechce privítať návštevu v byte, ktorý je už na prvý pohľad špinavý. Nedá sa nič robiť – je čas na výmenu.

5. Podlaha neladí s interiérom

Výmena podlahy by mala byť automaticky súčasťou každej výraznejšej zmeny interiéru. Nový nábytok a stará podlaha môže byť estetickou katastrofou. Netreba si pred tým zavierať oči a snažiť sa zvyknúť si. Každý chceme bývať v peknom a útulnom domove, o čo sa ale musíme postarať predovšetkým sami. Čas a zvyk nám v tomto prípade neposlúži.

Našli ste v článku svoj scenár a ste pripravení na zmenu? V tom prípade si prečítajte viac o systéme Levelys, ktorý celú výmenu významne uľahčí.

mohlo by vás zaujímať

09.01.2019
Prečítané 350 x

Aké skúsenosti majú zákazníci so značkou Levelys?

Sledujete stránku Levelys na Facebooku? Je miestom, kde si viac než 10 000 fanúšikov - profesionálov aj domácich majstrov,...

05.12.2018
Prečítané 2483 x

Vyrovnanie podlahy lepidlom?

Ušetrite si námahu s revolučným systémom Spôsobov, ako vyrovnať podlahu poznáme hneď niekoľko. Vybrať si môžete suchý spôsob, kedy využijete...

07.11.2018
Prečítané 1038 x

Vyberáte mrazuvzdornú dlažbu? 3 tipy, ako nájsť tú najlepšiu

Pri výbere mrazuvzdornej dlažby do exteriéru je potrebné zohľadniť hneď niekoľko faktorov. Dlažba by mala byť vyrobená z kvalitného...