7 výhod umiestnenia dlažby v obývacej izbe

12.08.2016
Prečítané 736 x

S rozhodnutím o type podláh v obývacej izbe sa, hlavne pri stavbe rodinného domu, stretáva takmer každý z nás. V dnešnom modernom svete máme na výber hneď desiatky povrchov – od klasickej plávajúcej podlahy, cez korkovú, vinylovú, tú s nerovnomerným povrchom až po malé či veľkoplošné dlaždice. Práve dlažba v obývacej izbe patrila pred niekoľkými rokmi k tabu, no dizajnové magazíny zapĺňajú svoje stránky takýmito typmi obývacích izieb čoraz častejšie. Dôvodov je hneď niekoľko.

preview image
Zdroj:Google.com

1. Ľahká údržba

S kľudným svedomím vyhoďte prípravok na umývanie, leštenie, ošetrovanie a penetrovanie. Nebudete potrebovať ani tie na vrátenie vyblednutých farieb či odstránenie povlakov od prachu. Na údržbu dlažby vám postačí klasický prípravok a vedro s vodou. Túto pozitívnu vlastnosť oceníte predovšetkým pri nečakaných návštevách. Podlahu stačí pretrieť a hotovo.

2. Prepojenosť priestorov a otvorenosť

Linoleum na chodbe, dlažba v kuchyni, drevo v obývacej izbe, na chodbe plávajúca podlaha a v konečnom dôsledku váš domov vyzerá tak trocha chaoticky. Čím menej materiálov použijete, tým jednotnejšie bude váš byt alebo dom vyzerať. Dlažba v rôznych častiach domu otvorí priestory, a tým vytvorí opticky väčší dojem.

3. Neviditeľné nedostatky

Podlahu môžete drhnúť aj 3-krát denne, ale šmuhy nie a nie zmiznúť. Dlažba v bielych odtieňoch vám tieto nedostatky pomôže šikovne zakryť. Ďalšou výhodou je, že pri občasnom presúvaní nábytku nevznikajú ryhy, zárezy a podlaha tak zostáva vždy rovnaká.

4. Odbúranie mýtov o chlade

Najväčší kameň úrazu pri ukladaní dlaždicovej podlahy v obývacej izbe je chlad. Najideálnejšie riešenie je v podobe podlahového kúrenia, ktoré ocenia predovšetkým mladé rodiny s deťmi. Samozrejme, útulnosť priestoru dotvorí aj menší koberec, ideálne v kontrastnej farbe oproti podlahe.

5. Údržba a prevádzkovanie krbu

Ak ste vlastníkom takzvaného „živého“ krbu, určite oceníte, ak popol, ktorý občasne vylietava pri pridávaní polienok, nevytvorí na vašej podlahe nepekné diery. Dlažba sa na rodiel od dreva nepoškodzuje ani pri čistení krbov.

6. „Pets friendly“

Pri výbere podlahy myslite aj na svoje domáce zvieratká. Šmuhy a slinky po nich ostávajú na každom kroku, preto je rýchla a ľahká údržba prvoradá. Dlažba je vodeodolná, takže pri menších nehodách vašich štvornohých miláčikov nenasiakne ani kvapku. Rovnako ich v letnom období ochladí a v zimnom zasa zahreje.

7. Dizajn a jednoduchosť

U väčšiny z nás v prípade zariaďovania bytu vyhrávajú módne trendy. Vsaďte na netradičné vzory dlaždíc, kombinujte, vymýšľajte, no nezabudnite na jednoduchosť. Túto vlastnosť dlažby máme v obývacej izbe najradšej.

mohlo by vás zaujímať

05.12.2018
Prečítané 1443 x

Vyrovnanie podlahy lepidlom?

Ušetrite si námahu s revolučným systémom Spôsobov, ako vyrovnať podlahu poznáme hneď niekoľko. Vybrať si môžete suchý spôsob, kedy využijete...

07.11.2018
Prečítané 681 x

Vyberáte mrazuvzdornú dlažbu? 3 tipy, ako nájsť tú najlepšiu

Pri výbere mrazuvzdornej dlažby do exteriéru je potrebné zohľadniť hneď niekoľko faktorov. Dlažba by mala byť vyrobená z kvalitného...

04.12.2017
Prečítané 3689 x

Aké obklady vybrať do kúpeľne – údržba obkladov v kúpeľni

V priestoroch kúpeľne pravidelne trávime čas pri bežných hygienických činnostiach. Väčšina z nás sa tu chceme cítiť útulne a...